مهاجرت معکوس، راه بیرون رفت از آسیب‌های اجتماعی


18 آبان 1399 109 بازدید

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، مهدی طغیانی در واکنش به انتشار فیلمی از وضعیت فقر و انواع آسیب‌های اجتماعی در حاشیه اصفهان، گفت: فقر، حاشیه‌نشینی و سایر آسیب‌های اجتماعی از جمله معضلاتی هستند که بسیاری از شهرهای بزرگ از جمله تهران با آنها مواجه شده‌اند که برخی از آنها همچون گورخوابی رسانه‌ای می‌شوند و برخی از نگاه رسانه‌ها دور مانده است.

عوامل ایجادکننده آسیب‌های اجتماعی شبکه‌ای و درهم تنیده هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در ادامه گفت : بی‌تردید رفع آسیب‌های اجتماعی همچون حاشیه‌نشینی و فقر زمانی امکانپذیر می‌شود که برای حل عواملی همچون بیکاری و مهاجرت که به ایجاد این نوع آسیب‌ها منتهی می‌شوند، راه حلی بیابیم.

وی تصریح کرد: ما اگر در مبداء برای این افراد منبع درآمدی ایجاد کنیم به حاشیه شهرهای بزرگ مهاجرت نمی‌کنند تا در پی آن با وضعیتی نامطلوب زندگی کنند. ضمن اینکه عوامل ایجادکننده این آسیب‌ها، شبکه‌ای و درهم تنیده هستند که رفع هر کدام از آنها مستلزم مقابله با سایر عوامل و آسیب‌ها است.

مهاجران به حاشیه اصفهان از حداقل امکانات لازم برای زندگی هم محروم می‌شوند

طغیانی تاکید کرد: متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که به گسترش حاشیه‌نشینی منتهی شده است ، مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ با هدف اشتغال است، اما این مهاجران با سکونت در حاشیه شهرها از حداقل امکانات لازم برای زندگی هم محروم می‌شوند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه رفع مشکل حاشیه‌نشینی و سایر آسیب‌های اجتماعی که در پی آن ایجاد می‌شود عزم جدی مسئولان را می‌طلبد تا بتوان آنها را به صورت ریشه‌ای برطرف کرد، تاکید کرد: ایجاد فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین اقدامات مجلس یازدهم برای رفع این آسیب‌ها بود که به طور جدی در این زمینه برنامه‌ریزی کند، همچنین در اصفهان به‌منظور حل این مشکل برای کنترل مهاجرت به اطراف این استان برنامه‌ریزی شده است، از سوی دیگر ایجاد اشتغال در مناطق محروم اصفهان از دیگر راهکارهای ارائه شده در جهت حل آسیب‌های اجتماعی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ، در پایان از مهاجرت، آلودگی هوا، آب و بیکاری به عنوان مهمترین مشکلات استان اصفهان یاد کرد که زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی شده‌اند.

 

 

نظرات کاربران 0 نظر