جمع آوری معتادان نیاز به اراده‌ی جمعی دارد


02 مهر 1399 23 بازدید

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از مهر ، رئیس پلیس پایتخت در بازدید از محله شوش اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ هزار نفر در مناطق شوش، مولوی و هرندی زندگی می‌کنند و ما دغدغه این محلات را داریم.

سردار حسین رحیمی افزود: شروع پاکسازی جدی و پاک کردن یک لکه قدیمی از این محلات از تاریخ ۹۷/۱۱/۷ شروع شد و تا به این لحظه پاکسازی محلات ادامه دارد، بیش از یک سال و ۸ ماه از اجرای این طرح می‌گذرد و پارک‌هایی که الان تفریحگاه مردم هست یک زمانی جولانگاه معتادین و فروشندگان مواد بود.

وی گفت: بحث تثبیت این طرح مهم است، بالغ بر ۹۳۷ عملیات کوچک و بزرگ در این محلات (شوش، مولوی و هرندی) انجام شده است.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه گفت : بالغ بر ۲۰۰ سارقی که معتاد و متجاهر بودند را هفته پیش دستگیر کردیم و حدود ۱۵۰ کیلو مواد مخدر از داخل مخفیگاه‌های آنها کشف کردیم.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت : جمع‌آوری معتادان نیاز به اراده جمعی دارد و باید تلاش کنیم میزان جذب در مراکز بازپروری بالا برود، ما همین الان در پایتخت نیاز به ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای نگهداری معتادان داریم.

وی گفت: درخواست داریم مراکز DIC و ترک اعتیاد از داخل این محلات جمع شود و به حاشیه شهر برود چراکه مردم این محلات اعتراض دارند و البته هم رفتار خوبی نیست که معتادان در این محلات برای تهیه داروهای ترک اعتیاد رفت و آمد کنند.

سردار رحیمی گفت: ما نمی‌گوییم مراکز تحویل داروی ترک اعتیاد و گرمخانه‌ها و… تعطیل شود، بلکه میگوییم مکانش از داخل شهر به حاشیه برود.

رئیس پلیس تهران گفت: حدود ۱۳۵ باب منزل را پلمب کردیم که ۸۳۰ اتاقک داخل آنها هستند، این خانه‌ها را حدود یک سال هست که پلمب کردیم و آب و برق آنها را قطع کردیم و هیچ فردی هم به پلیس مراجعه نکرده و ادعای مالکیت کند، اما می‌بینیم که آب و برق آنها وصل شده است! چه کسی این کار را انجام می‌دهد و با چه بهانه‌ای؟

نظرات کاربران 0 نظر