تلفن تماس : 82233260

با هدف پیشگیری از اعتیاد صورت گرفت: امضای میثاق نامه " نه بگو " دانش آموزان در کیش


18 اسفند 1396 197 بازدید

با هدف بسط و گسترش فرهنگ "نه گفتن" به آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد، و به همت شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر ، دانش آموزان جزیره کیش در طرحی نمادین میثاق نامه " نه بگو " را امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، محمدحسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش در حاشیه این مراسم با اعلام این خبر گفت: امضای میثاق نامه " نه بگو " دانش آموزان در سطح جزیره کیش ، حرکت در مسیر برنامه های فرهنگی و یک اقدام مبارک و تحسین برانگیز که با همکاری آموزش و پرورش کیش انجام شده است.
وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی یک ظرفیت است که باید از آن به درستی استفاده شود، عنوان داشت: حضور فعالانه و مشتاقانه نوجوانان در برنامه های فرهنگی پیشگیری و استقبال از برنامه هایی چون میثاق نامه "نه بگو" و تشکیل گروه سرود دانش آموزی "بگو نه" در افزایش جذابیت و تاثیرگذاری برنامه های پیشگیرانه اعتیاد تاثیرگذار است.
جهان گفت: مدارس می ‌توانند با جذب دانش آموزان علاقه مند به برنامه های فرهنگی بویژه اجرای سرود و تئاتر، گروه های منسجم هنری با هدف پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس تشکیل دهند.
این مقام مسئول با تاکید بر آموختن مهارت نه گفتن به دانش آموزان، خاطرنشان کرد: برای تلفظ کوتاهترین کلمه "بله" و یا "نه" خیلی بیشتر از یک نطق باید فکر کرد.
وی ادامه داد: انتقال این مهارت و مقاومت در برابر تشویق های افراد ناباب به دانش آموزان، تنها با سخنرانی حاصل نمی شود بلکه بایستی در کلاس های درس، آموزش این مهارت به صورت عملی و با تمرین فضای واقعی اجتماع، صورت گیرد.
جهان با تاکید بر اینکه معلمان و مربیان می توانند الگوهای خوبی برای نوجوانان و جوانان باشند افزود : رفتارهای صحیح باید از دوران مدرسه به نوجوانان آموزش داده شود .
جهان با اشاره به تلاش دشمنان نظام برای گمراه کردن جوانان گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با شیوه های مختلف از جمله اشاعه انواع مواد مخدر به دنبال خدشه دارکردن نظام مقدس اسلامی و منحرف کردن جوانان این مرز و بوم هستند.
دبیر شوراي هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش  در پایان با اشاره به اهمیت پیشگیری و اقدامات فرهنگی در حوزه مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: اگر در بحث پیشگیری و فعالیت های فرهنگی اقدامات مناسبی انجام دهیم، ماموریت ها در سایر بخش های مبارزه باموادمخدر تسهیل می شود.
گفتنی است، اجرای سرود دانش آموزی "بگو نه"، اجرای سرود ایران وطن من، امضای میثاق نامه و همخوانی مفاد میثاق نامه "نه بگو" از دیگر بخش های این برنامه فرهنگی پیشگیری بود.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش

نظرات کاربران 0 نظر