اهمیت اشتغال معتادان بهبود یافته


27 خرداد 1399 27 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از مهر ، قربانعلی ولی زاده در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت : افرادی که به مراکز درمانی مواد مخدر مراجعه می‌کنند در صورتی که مورد حمایت قرار بگیرند، این مواد افیونی را ترک می‌کنند، در غیر این صورت مجدد به اعتیاد بازخواهند گشت.

فرماندار بابل از کار آفرینان خواست در بهبود یافتگان مواد مخدر برای اشتغال در واحدهای تولیدی و صنعتی خود استفاده کنند.

ولی‌زاده اضافه کرد: اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری است و متأسفانه این بیماری آسیب‌های اجتماعی زیادی را به دنبال خواهد داشت و گسترش این آسیب‌ها، آسایش، آرامش و امنیت آحاد جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

ایشان پیشگیری از اعتیاد را مهمترین راهکار ، برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد دانست و نقش آموزش و پرورش را در این حوزه پررنگ بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی و دانش افزایی در زمینه خطرات ناشی از اعتیاد در مدارس و مراکز آموزشی می‌تواند بسیار نقش آفرینی کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل افزود: مواد مخدر یک زلزله خاموش است و در بحث مواد مخدر صنعتی هرروز یک ماده جدید به کشور وارد می‌شود.

ولی‌زاده با بیان اینکه امروز باید بیشتر در جریان آسیب‌های مواد مخدر قرار گرفت، تاکید کرد: پیشرفت هر کشور وابسته به انسان‌های آن کشور است و اقتصاد مقاومتی باید توسط انسان‌های سالم اجرا شود.

وی یکی از اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی شدن این مبارزه بیان کرد و خواهان عزم جدی مسئولان، خانواده‌ها و تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر شد.

نظرات کاربران 0 نظر